Ketkä puuhaavat yhdistyksessä? Tutustu Trophytoimikuntaan!

Katariina Hokkanen, vetäjä

“Hallituksen lisäksi toimin Trophytoimikunnan vetäjänä. Trophytoimikunnan toiminnassa olen ollut mukana vuodesta 2021 saakka. Trophytoimikunnan tehtävänä on valita koirat mm. Bullipäivillä järjestettävään Trophy-kutsukilpailuun, Suomen joukkueeseen Hollannissa järjestettävään N.B.T.C International weekendiin ja Belgiassa järjestettävään C.E.T.S kutsukilpailuun. Vastuullamme on myös Vuoden Bulli-kisa. Haluan olla mukana tässä toimikunnassa, koska haluan olla omalta osaltani pitämässä toimikuntaa hengissä sekä toimikunnassa vaikuttaminen on ollut mukavaa.”

Jutta Nättilä, jäsen

”Ensimmäinen mini minulle tuli vuonna 2011. Kotoa löytyy tällä hetkellä mini Kiila ja stanttu Kaapo, sekä lapinkoira Kikka. Olen ollut yhdistyksen jäsen vuodesta 2010, mutta nyt ensimmäistä vuotta mukana yhdistyksen toiminnassa. Lähdin mukaan edistääkseni omalta osaltani rakkaan rotumme yhdistyksen toimintaa.”

Sanna Perätalo, jäsen

”Ensimmäinen bulli tuli taloon syksyllä 2002. Tällä hetkellä arkeen iloa tuovat kotonamme 5 bullia ja 2 miniä, sekä olen kasvattanut tähän mennessä 13 pentuetta. Yhdistyksen toiminnassa olen mukana nyt toista vuotta. Haluan olla mukana maailman parhaan rodun hyväksi tuomalla oman pienen korteni ja kokemukseni kekoon.”