Kokouskutsu sääntömääräiseen syyskokoukseen 15.10.2023

Suomen Bullterrieriyhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidetään 15.10.2023 klo 17.00. Kokous järjestetään ensisijaisesti Teams-sovelluksen välityksellä (osoite Svidiksentie 154, 07880 Liljendal).

Ilmoittautuminen kokoukseen 11.10.2023 mennessä sähköpostitse sbyhallitus@gmail.com, valtakirjat tulee esittää ilmoittautumisen yhteydessä ja kaikille ilmoittautuneille lähetetään paluuviestillä linkki kokoukseen. Esityslista on nähtävillä yhdistyksen kotisivuilla viimeistään 9.10.2023.

Jos jäsen haluaa jonkin asian yhdistyksen kokouksessa päätettäväksi, siitä on tehtävä kirjallinen esitys hallitukselle vähintään yksi (1) kuukausi ennen kokousta. Jäsenten kokouksessa esittämät asiat voidaan ottaa käsiteltäväksi, ei kuitenkaan päätettäväksi.

Kokouksessa käsiteltäviä asioita:

  • puheenjohtajan valinta
  • hallitusjäsenten valinta erovuorolaisten tilalle
  • toiminnantarkastajan ja varatoiminnantarkastajan valinta
  • toimikuntien jäsenten valinta erovuorolaisten tilalle

Kokouksessa käsitellään lisäksi kaikki muut esityslistalla mainitut asiat.

Tervetuloa!

Suomen Bullterrieriyhdistys Ry
Hallitus